مدیریت اجرایی ایران

تغییر به حالت دسکتاپ ثبت نام ورود

برگزاری کنفرانس

آشنایی با رویکردهای نوین در علوم مختلف، بیش از هر زمان دیگری احساس می­ شود و این ضرورت در تخصص­ های مربوط به مدیریت به عنوان سکان تحول اداری و سازمانی، محسوس تر است. در دو دهه اخیر، شاهد بروز و ظهور بي ­وقفه تعداد زیادی ابزارها و تکنیک­ هاي مدیریتي مانند برنامه ریزي استراتژیک، مدیریت دانش، مهندسي مجدد، ایزو، مدیریت ارتباط با مشتری، برنامه ریزی منابع سازمان  و ... در حوزه های اطلاعاتی و ارتباطی مدیریت، منابع انسانی، بازاریابی، تولید، مالی، مدیریت استراتژیک، پردازش داده ها، مدیریت تغییر و وب و شبکه های  اجتماعی  بوده ایم. اما ابهام و سردرگمی سطوح مختلف مدیریت سازمان­ ها در بکارگیری تکنیک­ های مدیریت چالشی جدی فرا روی سازمان­ ها به شمار می­ رود. اینکه مدیران ارشد قبل از سرمایه گذاري ­هاي کلان براي پیاده ­سازي چنین ابزارهایي، چگونه مي­ توانند از موفقیت آن­ ها اطمینان حاصل کنند، مسأله­ ای است که پاسخ به آن نیازمند مداقه و قلم ­فرسایی اساتید و نخبگان حوزه مدیریتی در کشور دارد.

فرآیند انتخاب ابزارهای مدیریتی امری پیچیده است و برای انجام موفقیت ­آمیز آن، مدیران باید آگاه­ تر از همیشه به انتخاب بهترین تکنیک از میان گزینه ­های موجود برای شرکت مبادرت ورزند، که این موضوع مستلزم آن است که مدیران نسبت به هر یک از این ابزارها آگاهی کافی داشته و بتوانند به گونه­اي خلاقانه و به روشی درخور، ابزارهای مناسب را در زمانی مناسب به ­كار گیرند. بر این اساس به­روزآوري اطلاعات در خصوص ابزارهاي جدید و تصمیم­گیري در خصوص استفاده از ابزارها به بخشي از وظایف مدیران ارشد در بیشتر سازمان­ ها تبدیل شده است و باید اذعان کرد که کار بسیار دشواري است، زیرا هر ساله ابزارهاي مدیریتي جدیدي ظهور مي­ کنند و برخي دیگر از رده خارج مي شوند و حتي برخي نیز توصیه­ هاي ضد و نقیضي ارائه مي­دهند، که کار انتخاب را بسیار دشوار مي­سازد. همزمان با ظهور این ابزارها گزارش­هایي در دسترس نیست که نشان دهد که هر ابزار و تکنیک مدیریتی در چه شرایطي بهترین نتایج را به بار خواهد آورد. اکثر پژوهش ­هایی که درخصوص ابزارها چاپ مي شوند، به نقاط قوت اشاره مي­نمایند و گزارش قابل توجهی در خصوص ارزیابي این ابزارها وجود ندارد. بدون در دست داشتن مطالعات کافي، انتخاب و استفاده از ابزارهای مدیریتی به یک بازي خطرناك و پر هزینه تبدیل خواهد شد.

در همین راستا «کنفرانس بین­ المللی ابزار و تکنیک ­های مدیریت» با همکاری و تجمع دانشگاهیان و صاحبنظران و اساتید، فرصتی مغتنم به منظور معرفی ابزارها و تکنیک­ های نوین مدیریت و نمایش کارکردهای آن برای سازمان­ ها فراهم نموده است، تا با ترغیب صاحب­ نظران و پژوهش ­گران حوزه علوم مدیریت جهت ارائه دستاوردهای علمی مرتبط، به و بهبود نظام مدیریتی کشور و استفاده به جا و بهینه از ابزارهای نوین در سازمان­ ها کمک نماید. این کنفرانس به لحاظ ساختاری از همکاری و هم ­افزائی نهادهای علمی و دانشگاهی کشور برخوردار می­ باشد. حضور و حمایت مهمترین انجمن­ ها و مجلات علمی مرتبط با مدیریت در کشور نیز بر غنای علمی و اجرایی آن افزوده است. یکی از اهداف اصلی برگزاری کنفرانس ابزار و تکنیک­ های مدیریت، ارائه اطلاعات موردنیاز جهت شناسایي، انتخاب و پیاده ­سازي ابزارهاي مدیریتي در سازمان ­های داخلی است.

 

جهت کسب اطلاع بیشتر به سایت www.managementtools.ir/faمراجع فرمایید.

1394 - 2015 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تخصصی مدیران ایران می باشد.

بالا نسخه رومیزی

, ( )